Tereza Matušková

V roce 2014 jsem maturovala na pedagogickém lyceu v Havířově. Tehdy jsem příležitostně pracovala jako volnočasový animátor a po škole jsem chtěla vyzkoušet práci ve škole. Ta příležitost se mi naskytla díky připravované inkluzi a jako asistent pedagoga jsem pracovala na dvou školách. Nejdříve na druhém stupni základní školy, kde jsem byla nápomocná dítěti s epilepsií a za nějaký čas na prvním stupni, kde jsem asistovala dítěti s poruchou autistického spektra.

Ke konci loňského školního roku jsem se náhodou dozvěděla, že v Mateří doušce hledají průvodkyni a dnes jsem součástí dětské skupinky na Kanadě. Za tu dobu jsem absolvovala kurz Montessori pod vedením Dr. Evy Štárkové a momentálně se snažím zdokonalit v respektující komunikaci podle filosofie manželů Kopřivových. Ráda se neustále zdokonaluji a učím novým věcem, a proto v současné době studuji prvním rokem předškolní pedagogiku a pedagogiku prvního stupně na fakultě Jana Amose Komenského v Karviné.

Když mám volnou chvíli, ráda odpočívám v přírodě, s knížkou v ruce nebo u šicího stroje a kdybych měla vyzvednout jednu hodnotu v mém životě, byla by to určitě rodina!