Průvodkyně na "dovolené"

Kamila Molinová

V první řadě jsem maminka devítileté holčičky a nyní jsem se nově stala průvodkyní v Mateří doušce. Původně jsem vyučená ve zcela jiném oboru, ve kterém jsem s přestávkami částečně pracovala. Jsem hodně aktivní a činorodá osoba, proto jsem částečný úvazek léta doplňovala hlídáním dětí různých věkových kategorií soukromým osobám a příležitostně jsem se podílela na dětských programech jako animátorka. Díky těmto aktivitám jsem došla přesvědčení, že by se mi práce s dětmi mohla stát posláním. Proto jsem se rozhodla v oboru začít dále vzdělávat. V roce 2018 jsem absolvovala akreditovaný rekvalifikační kurz chůva pro děti , jehož náplní byla pedagogická práce s dětmi a bezpečnost práce s nimi. Ještě mě čeká hodně práce na dalším vzdělávání, ale už nyní vím, že jsem se vydala správným směrem. Volný čas trávím nejradši se svou dcerou nebo mě potkáte někde na horách. A večer si ráda zalezu do pohodlného křesla a přečtu si dobrou knihu.

Veronika Motyková

Studovala jsem na Přírodovědecké fakultě Ostravské Univerzity. Absolvovala jsem vzdělávací seminář Evy Štárkové v oblasti aktivit každodenního života, senzomotorických materiálů a montessori filozofie, zaměřeného na práci s dětmi do 6 let. Dále pak kurz chůvy, kurz Respektovat a být respektován manželů Kopřivových, kurz první pomoci, atd. Učila jsem na prvním i druhém stupni základních škol a rovněž pracovala v soukromé dětské skupině v Praze. Podílela jsem se na přípravách Mezinárodní konference plavání kojenců a batolat pod vedením paní Evy Kiedroňové.

Velkou část svého volna věnuji sebevzdělávání v oblasti osobního rozvoje a vnitřní transformace. Jsem silně spjatá s přírodou a přírodní medicínou. Dále praktikuji jógu, pěstuji bylinky a aktivně sportuji.

Při práci s dětmi je pro mě důležité vytváření pocitu bezpečí a důvěry, stejně jako prostoru pro rozvoj tvořivosti a fantazie. Děti jsou pro mě velkou inspirací. Práce s nimi je pro mě radostí i velkým učením.

Tereza Raszková

Vždy mě přitahovala práce s dětmi, a proto jsem si zvolila jako střední školu pedagogické lyceum. Po úspěšné maturitě jsem dále pokračovala ve vysokoškolském studiu, přičemž jsem si zvolila obor český jazyk a hudební výchova pro 2. stupeň základní školy. Nyní pokračuji v navazujícím studiu v již zvoleném oboru. Ve svých studentských letech jsem měla možnost v rámci praxe pracovat s dětmi různých věkových kategorií a to buď přímo ve školním prostředí, ale také v mimoškolních aktivitách. Co se týče pracovních zkušeností, po dobu dvou let jsem pracovala zároveň jako školní asistent a vychovatelka ve školní družině na prvním stupni základní školy. V posledních letech jsem také absolvovala několik kurzů, z nichž bych ráda zmínila "Čtením a psaním ke kritickému myšlení", "Senzomotorický materiál a Montessori filozofie - zaměřeno na práci s dětmi od 0 do 6 roků" a nyní také navštěvuji seminář "Respektovat a být respektován". 

Ve svém volném čase ráda sportuji, navštěvuji divadlo a čtu knihy.